flamis.gr
Ενημερωτικό Portal, Πάτρα, Αχαΐα

Πρώτο το Πάτραι (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ)

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή (22/5) η 4η αγωνιστική των μπαράζ των πρωταθλητών των ΕΠΣ για την άνοδο στην Γ’ Εθνική.

Πανηλειακός-Πανθυρεατικός 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5ος ΟΜΙΛΟΣ)

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
Πάτραι 4 9-2 10
Πανηλειακός 3 4-0 7
Πανγυθεατικός 5 4-2 6
Πανθουριακός 3 5-2 5
Παλληξουριακός 4 4-2 5
Πανθυρεατικός 3 3-3 4
Τσιλιβή 6 0-18 -18

* Οι τρεις πρώτοι ανεβαίνουν στη Γ’ Εθνική, οι υπόλοιποι θα αγωνιστούν και τη νέα χρονιά στα τοπικά πρωταθλήματα
* Το Τσιλιβί δεν κατέβηκε στα μπαράζ

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ: Απομένουν τα παιχνίδια: Πανηλειακός – Πανθυρεατικός (4η – 22/5). Πάτραι – Πανηλειακός, Πανθυρεατικός – Πανθουριακός (5η – 25/5). Πανθυρεατικός – Παλληξουριακός, Πανθουριακός – Πανηλειακός (6η – 29/5). Πανγυθεατικός – Πανθουριακός, Παλληξουριακός – Πάτραι (7η – 5/6).

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ

Σε παιχνίδια της Κυριακής (22/5) για τα πρωταθλήματα Α’, Β’ και Γ’ κατηγορίας ΕΠΣ Αχαΐας είχαμε μεγάλες νίκες για Πήγασο Μπεγουλακίου και Αρόη. Τα αποτελέσματα:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
PLAYOUΤ
ΑΠΟ Αρόη-Ανω Καστρίτσι 3-0
Πήγασος Μπεγουλακίου-Λιμνοχώρι 2-0

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γαλήνη-Πείρος Ισώματος 1-1
Αχαϊκός-Ολυμπιακός Πατρών 5-0
Δάφνη Πατρών-Περιβόλα 2-3
Φαραϊκός-Ατρόμητος Λάππα 3-1
Αστέρας Μιντιλογλίου-Πυρσός Πατρών 4-1
Σταροχώρι-Ικαρος Λακκόπετρας 3-3
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΟΚ Πάτρας-Φλόγα Ρόδιας 4-0
Απόλλων Συνοικισμού-Αυτόνομη 5-2
AE Δρέπανου-Απόλλων Εγλυκάδος 2-3
Φοίνικας Ζήριας-Αστέρας Τέμενης 0-0
Πανιώνιος Αχιλλέας-Αργυρά Πατρών 2-2
Αβυθος Αιγιάλειας-Ζαβλάνι/Αίας 0-0

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
PLAYOFF
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
17.00
Μετόχι-ΑΟ Τριταίας 0-0
Κρίνος-ΑΕ Ροϊτίκων 0-3
B’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕ Αρόης-Ολυμπιακός Καμαρών 2-0

H ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Αγώνες της Τετάρτης 25-05-2022
Β’ κατηγορία-1ος Όμιλος-29η 00:00 Βραχνεΐκων Καμίνια-Φαραικός
Β’ κατηγορία-1ος Όμιλος-29η 00:00 Άνω Αλισσού Λέων Αλισσού-Ολυμπιακός Πατρών
Β’ κατηγορία-1ος Όμιλος-29η 17:00 Χαλανδρίτσας Πείρος Ισώματος-Αχαϊκός
Β’ κατηγορία-1ος Όμιλος-29η 17:00 Αγυιάς Περιβόλα-Αστραπή Ψαροφαΐου
Β’ κατηγορία-1ος Όμιλος-29η 17:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Άτλας Α.Σ.-Αστέρας Μιντιλογλίου
Β’ κατηγορία-1ος Όμιλος-29η 17:00 Λάππα Ατρόμητος Λάππα 2015-Σταροχώρι
Β’ κατηγορία-1ος Όμιλος-29η 17:00 Ζαρουχλεΐκων Πυρσός Πατρών-Γαλήνη
Β’ κατηγορία-1ος Όμιλος-29η 17:00 Λακκόπετρας Ικαρος Λακκόπετρας-Δάφνη Πατρών
Γ’ κατηγορία-PLAYOFF B ΟΜΙΛΟΥ-5η 19:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Παναχαϊκός-Αστέρας Λεοντίου