Στέφανος Τσιτσιπάς: Κάνει μπάνιο σε… πάγο μετά τον χαμένο τελικό στο Σινσινάτι

Ημερομηνία:

Mavropoulis

Για περίπου 10 ημέρες απουσίασε από το Twitter ο Στέφανος Τσιτσιπάς και αφορμή δεν ήταν άλλη από το Cincinnati Masters στο οποίο συμμετείχε κάνοντας μια πολύ καλή πορεία. Ο 24χρονος αθλητής μετά από μια μεγάλη νίκη απέναντι στον προσωπικό του… δαίμονα Ντανίλ Μεντβέντεφ στον ημιτελικό, «άδειασε» και ηττήθηκε στον τελικό από τον Μπόρνα Τσόριτς.

Η κακή αρχή αποδείχθηκε το ήμισυ του παντός για τον Τσιτσιπά καθώς έχασε με 7-6 το πρώτο σετ παρότι βρέθηκε μπροστά με 4-1 γκέιμς, ενώ στο δεύτερο σετ ήταν σα να μη μπήκε ποτέ καθώς το έχασε με σχεδόν κάτω τα χέρια και σκορ 6-2. Με αυτόν τον τρόπο απώλεσε την ευκαιρία να σηκώσει τον 10ο τίτλο της καριέρας του δείχνοντας πως έχει… θέμα στους τελικούς.

GYMALL

Μετά το τέλος του αγώνα, επέστρεψε στο twitter δείχνοντας χαλαρός παρά τη νίκη του. Συγκεκριμένα, ο νεαρός αθλητής ανάρτησε μια φωτογραφία στην οποία ήταν σε μια μπανιέρα γεμάτη πάγο -μια συνηθισμένη αποθεραπεία για αθλητές μετά από κουραστικούς αγώνες ή τουρνουά- έχοντας μάλιστα και ένα αυστηρό ύφος που δεν συνηθίζει. Την εικόνα συνόδεψε και μια λεζάντα – λογοπαίγνιο καθώς έγραψε «stay cool» εννοώντας τόσο την… θερμοκρασία που βρισκόταν, όσο και την ψυχραιμία που χρειάζεται.