Πάτρα – Ο Μαυροκεφαλίδης πέταξε μια πετσέτα στο παρκέ και η Βασιλική Τσαρούχα τον απέβαλε

Ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης αποβλήθηκε από την Βασιλική Τσαρούχα, λίγο πριν το φινάλε του αγώνα του Ιωνικού Νικαίας στην έδρα του Απόλλωνα Πάτρας (93-66 υπέρ των γηπεδούχων), έχοντας πετάξει μια πετσέτα στο παρκέ.

Δυο λεπτά πριν τη λήξη του Απόλλων – Ιωνικός και με το ματς να έχει κριθεί υπέρ των γηπεδούχων, ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης αποβλήθηκε από την Βασιλική Τσαρούχα. Απογοητευμένος και εκνευρισμένος από την εικόνα των φιλοξενούμενων, ο έμπειρος ψηλός πέταξε μια πετσέτα στο παρκέ, με την διαιτητή να βλέπει το περιστατικό και να τος… στέλνει στα αποδυτήρια.

Κατά την αποχώρησή του από τον αγωνιστικό χώρο, ο Μαυροκεφαλίδης φάνηκε να τα λένε σε υψηλούς τόνους με την κ. Τσαρούχα.

Ο έμπειρος σέντερ του Ιωνικού ήταν από τους λίγους που τα πήγαν καλά στην αναμέτρηση, έχοντας πετύχει 20 πόντους και μαζέψει 9 ριμπάουντ.