Μεγάλη ένταση η οποία και οδήγησε στην αποχώρηση των παρατάξεων της αντιπολίτευσης, σημειώθηκε κατά τη διάρκεια του δημοτικού συμβουλίου. Ενώ η συνεδρίαση βρισκόταν σε εξέλιξη, στην αίθουσα εισήλθαν συμβασιούχοι του Κοινωφελούς οι οποίοι απαίτησαν να μπει στην ημερήσια διάταξη και το δικό τους θέμα.
Η δημοτική αρχή αρνήθηκε και για λίγα λεπτά επικράτησε το αδιαχώρητο με φωνές και έντονες διαμαρτυρίες των συμβασιούχων προς τον Δήμαρχο. Μόλις εκτονώθηκε η κατάσταση και όταν το αίτημα των παρατάξεων της αντιπολίτευσης περί συζήτησης του θέματος απορρίφθηκε, αποχώρησαν από την αίθουσα.
![ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ](https://flamis.gr/wp-content/uploads/2024/07/Olympia-Odos-300x250_NEW_03.gif)