Φωτό: Ήταν κυρίαρ«Χ»η η Παναχαϊκή…αλλά έμεινε στο 0-0 με τον Απόλλωνα Σμύρνης

Mavropoulis

Για την 4η αγωνιστική της Superleague 2, η Παναχαϊκή έμεινε στο 0-0 με τον Απόλλωνα Σμύρνης στην Αγυιά. Οι παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου είχαν τα ηνία του παιχνιδιού από την αρχή μέχρι το τέλος, όμως δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν αυτή την κυριαρχία σε ένα γκολ. Ο κόσμος βρέθηκε στο πλευρό των «κοκκινόμαυρων» και προσπάθησε να δώσει έξτρα ώθηση στους παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου, όμως εν τέλει το παιχνίδι έμεινε στο 0-0.

Στο πρώτο ημίχρονο η Παναχαϊκή μπήκε δυνατά, θέλοντας να επιβάλει τον ρυθμό της από νωρίς. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να πιέσουν, με τους «κοκκινόμαυρους» να ελέγχουν το παιχνίδι. Την μεγαλύτερη της στιγμή μέχρι εκείνο το σημείο την έκαναν οι παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου στο 19’, όταν ο Κέρη βρέθηκε σε τετ α τετ με τον Κότσαρη, με τον γκολκίπερ του Απόλλωνα Σμύρνης να εξουδετερώνει εντυπωσιακά. Οι «κοκκινόμαυροι» συνέχισαν να πιέζουν για να βρούν κάποιο γκολ, και στο 38’ έχασε τεράστια ευκαιρία όταν ο Λιποράσε έπιασε εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου δεν μπήκαν όπως στο πρώτο ημίχρονο, όμως δεν απειλήθηκαν κιόλας από τους φιλοξενούμενους. Μετά το 60’ όμως η Παναχαϊκή ανέβασε ρυθμό, και προσπάθησε να απειλήσει την εστία των φιλοξενούμενων. Παρότι συνέχισε μεχρι το τέλος να πιέζει η Παναχαϊκή, δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και έμεινε στο 0-0.