Με κεντρικό σύνθημα «Δίνω αίμα δίνω ζωή» θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 29 Μαΐου 2023 η 14η Εθελοντική αιμοδοσία στο Πολυδύναμο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Καλαβρύτων από τις 9.30 το πρωί έως τη 1 το μεσημέρι.
Η αιμοδοσία γίνεται σε συνεργασία με το Κέντρο Αίματος του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Πατρών στο Ρίο «Παναγία η Βοήθεια».
Την εθελοντική αιμοδοσία διοργανώνει η Ένωση Καλαβρυτινών Αθήνας και η όλη πρωτοβουλία τελεί υπό την αιγίδα του Δήμου Καλαβρύτων και έχει την ευγενική υποστήριξη του Συνεταιρισμού Καλαβρύτων και της Αθλητικής Ένωσης Καλαβρύτων.
![Η Ένωση Καλαβρυτινών Αθήνας διοργανώνει εθελοντική αιμοδοσία Η Ένωση Καλαβρυτινών Αθήνας διοργανώνει εθελοντική αιμοδοσία](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/qfzqvfryen6463b68488453.jpg)
![ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ](https://flamis.gr/wp-content/uploads/2024/07/Olympia-Odos-300x250_NEW_03.gif)