Μετά από παρέμβαση του Δημάρχου Καλαβρύτων Θανάση Παπαδόπουλου στον διευθύνοντα σύμβουλο της ΤΡΑΙΝΟΣΕ κ. Τσαλίδη και τον επικεφαλής επιβατικών μεταφορών κ. Τόλιο, ο Δήμος Καλαβρύτων ανακοίνωσε σήμερα το πρωί ότι τα δρομολόγια της γραμμής του Οδοντωτού – 3 ημερησίως όλες τις ημέρες – θα επανεκκινήσεων μέχρι το τέλος Μαΐου, ενώ ανάλογα με τη ζήτηση θα εξεταστούν τα δυο έξτρα δρομολόγια το Σαββατοκύριακο.
Στην τηλεφωνική επικοινωνία συζητήθηκε επίσης η προγραμματικά σύμβαση- που έχει συμφωνηθεί σε προηγούμενες συναντήσεις – μεταξύ της ΤΡΑΙΝΟΣΕ, της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας και του Δήμου Καλαβρύτων για την βέλτιστη οργάνωση της λειτουργίας του Οδοντωτού.
![ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ](https://flamis.gr/wp-content/uploads/2024/07/Olympia-Odos-300x250_NEW_03.gif)