Μέσι: Έξαλλος στην αναμέτρηση με τη Σάρλοτ, έβρισε χυδαία τον διαιτητή – «Είσαι π@@@ς γιος»- Βίντεο

Ο Λιονέλ Μέσι ήταν έξαλλος κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης της Ίντερ Μαϊάμι με τη Σάρλοτ για το MLS, που ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή (1-1).

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 57ο λεπτό με σκόρερ τον πρώην άσο του ΠΑΟΚ, Κάρολ Σβιντέρσκι, όμως δέκα λεπτά αργότερα, ο Μέσι με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Η Ίντερ προσπάθησε να φτάσει στην ανατροπή και στις καθυστερήσεις του αγώνα τα αίματα άναψαν όταν οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι.

Η ένταση ξέσπασε όταν ο Μέσι, μετά από μια χαμένη ευκαιρία του Λουίς Σουάρες, θεώρησε ότι έπρεπε να καταλογιστεί πέναλτι.

Μετά το τελευταίο σφύριγμα αφού πλησίασε τον διαιτητή, τον κατηγόρησε ότι δεν σφυρίζει σωστά και προχώρησε σε χυδαία φραστική επίθεση, λέγοντας: «Είσαι π@@@ς γιος».