Ολυμπιακός: Ντεμπούτο του Μίτσελ με 2-0 επί του Ατρόμητου

Ημερομηνία:

Mavropoulis

Μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Τούμπας αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός, που επικράτησε του ΠΑΟΚ με 2-1, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας. Με 2 γκολ του Μακαμπού, ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε του Ατρομήτου, στο ντεμπούτο του Μίτσελ στον πάγκο των ερυθρόλευκων.

Ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που προηγήθηκε, όμως το γκολ του Ολιβέιρα δεν ήταν αρκετό ούτε για την ισοπαλία.

Ο Παναθηναϊκός αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Αϊτόρ και έφτασε στη νίκη. Ο Ισπανός στο 50’ πέρασε τον Κοτάρσκι και ισοφάρισε σε κενή εστία.

Ο Αϊτόρ αξιοποίησε το πέναλτι που κέρδισε ο Σπόραρ στο 69’ από τη γροθιά που δέχτηκε στο πρόσωπο από τον Κοτάρσκι. Με εύστοχη εκτέλεση ο Ισπανός διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι στον Κωνσταντέλια στο 90’, όμως αφού συμβουλεύτηκε το ΒΑΡ ο ρέφερι διαπίστωσε ότι δεν υπήρξε επαφή με τον Μάγκνουσον.

Οι πράσινοι πέτυχαν το 6Χ6 και καταλαμβάνουν την κορυφή της Super League.

Το ντεμπούτο του Μίτσελ στον πάγκο του Ολυμπιακού συνοδεύτηκε από νίκη και ωραίο ποδόσφαιρο με 2-0 επί του Ατρόμητου.

GYMALL

Οι ερυθρόλευκοι είχαν ένα χαμένο πέναλτι του Ελ Αραμπί και ένα δοκάρι του Μασούρα, μέχρι να ανοίξει το σκορ ο Μακαμπού στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Γάλλος συστήθηκε με δεύτερο προσωπικό γκολ στο κοινό των πρωταθλητών, πετυχαίνοντας το 2-0 στο 68’.

Ο Βόλος συνεχίζει να παίρνει βαθμούς από τους μεγάλους και επικράτησε 2-0 του Άρη στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Ο Ντέλετιτς έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 26’ και τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μπαριέντος διεύρυνε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Πρώτη νίκη στη φετινή Σούπερ Λιγκ για τον Αστέρα, ο οποίος επιβλήθηκε 2-0 του ΟΦΗ στην Τρίπολη. Ο Τιλίκα άνοιξε το σκορ στο 19’. Ο Γκαρντάφσκι διπλασίασε τα τέρματα τους ένα λεπτό πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Η 6η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί σήμερα, με τις αναμετρήσεις ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός στις 6 και ΑΕΚ – Ιωνικός στις 8.