Της Σοφίας Καυκοπούλου
Με τη συμμετοχή πλήθους πιστών, ενοριτών του Αγίου Δημητρίου Πατρών αλλά και άλλων περιοχών της Μητροπόλεως, έλαβε χώρα ο Μέγας πανηγυρικός εσπερινός προς προσκύνηση των λειψάνων του Αγίου Γερβασίου του εκ Πατρών, το Σάββατο 10 Φεβρουαρίου.
Μετά το πέρας του Εσπερινού, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πατρών κ.κ. Χρυσόστομος, πραγματοποίησε τιμητική αναφορά στον προϊστάμενο του Ναού και Άγιο καθηγούμενο της Ι.Μ. Ομπλού κ. Νεκτάριο Κωτσάκη, ο οποίος συμπληρώνει 40 έτη ιερωσύνης.
Ο γέροντας, φανερά συγκινημένος ευχαρίστησε τον Σεβασμιώτατο αλλά και έναν προς έναν τους πιστούς που βρέθηκαν στον Άγιο Δημήτριο, εκκινούμενοι από την αγάπη που τρέφουν στο πρόσωπό του.
![ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ](https://flamis.gr/wp-content/uploads/2024/07/Olympia-Odos-300x250_NEW_03.gif)