Κλειστά λόγω καύσωνα θα παραμείνουν αύριο (Τετάρτη 12/6) και μεθαύριο (Πέμπτη 13/6), όλα τα σχολεία πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης (νηπιαγωγεία και δημοτικά) εντός των ορίων του Δήμου Πατρέων, λόγω της πρόβλεψης για επικράτηση συνθηκών καύσωνα.
Σε ανακοίνωση του Δήμου, τονίζεται:
“Καλούμε την Κυβέρνηση και το Υπουργείο Εργασίας, να πάρουν όλα τα απαραίτητα μέτρα, ώστε να διασφαλιστεί η αποχή από την εργασία, με αποδοχές, των εργαζομένων που έχουν μικρά παιδιά, τα οποία αυτές τις μέρες δεν θα βρίσκονται στο σχολείο”.
![ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ](https://flamis.gr/wp-content/uploads/2024/07/Olympia-Odos-300x250_NEW_03.gif)