Οι Σύλλογοι των εργαζομένων του Πανεπιστημίου Πατρών (Διοικητικού Προσωπικού, ΕΤΕΠ και Ε∆ΙΠ μαζί με τους Συλλόγους Ερευνητών και Φοιτητών) προχώρησαν σε παράσταση στην Σύγκλητό του με θέμα την παράταση των συμβάσεων των εργαζομένων στην καθαριότητα.
Αίτημα των εργαζομένων είναι η παράταση των συμβάσεων που λήγουν στις 31 Μαρτίου 2023 έως και τον Σεπτέμβριο του 2023, καθώς-όπως αναφέρουν- κινδυνεύουν να πεταχτούν στον δρόμο 90 εργαζόμενοι και το Πανεπιστήμιο να μείνει χωρίς καθαριότητα.
![ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ](https://flamis.gr/wp-content/uploads/2024/07/Olympia-Odos-300x250_NEW_03.gif)