Στο κέντρο αποκατάστασης του ΠΠΝΠ βρέθηκε ο αντιπεριφερειάρχης Χαράλαμπος Μπονάνος και σχολίασε:
Το κέντρο αποκατάστασης , στο ΠΓΝΠ , έχει την ιστορία του , έχει την μεγάλη παρουσία του στο δημόσιο σύστημα υγείας αλλά και τους ευεργέτες του , το ζεύγος Σφήκα , που από το 2007 προσπαθούν να το στηρίξουν οικονομικά , και να το δουν επιτέλους στην πλήρη ανάπτυξη του
![ΠΑΤΡΑ: Στο κέντρο αποκατάστασης του ΠΠΝΠ ο Χαράλαμπος Μπονάνος - ΦΩΤΟ 📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Όμως παρόλα τα βήματα προόδου που έχουν γίνει κανεις δεν μπορεί να πει ότι έχει κατορθώσει να έχει πλήρη ανάπτυξη , ανάλογη στελέχωση , ώστε να συμπεριλάβει όλο και περισσότερους χρήστες των υπηρεσιών υγείας της περιφέρειας μας , ώστε να μην πληρώνουν από την τσέπη τους , για την αποκατάσταση των κακώσεων της σπονδυλικής στήλης
![ΠΑΤΡΑ: Στο κέντρο αποκατάστασης του ΠΠΝΠ ο Χαράλαμπος Μπονάνος - ΦΩΤΟ 📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Ελπίζουμε να έρθουν καλύτερες ημέρες , που αυτή η κλινική θα έχει τις δυνατότητες να εξυπηρετεί τις πραγματικές ανάγκες των πολιτών της περιφέρειας μας
![ΠΑΤΡΑ: Στο κέντρο αποκατάστασης του ΠΠΝΠ ο Χαράλαμπος Μπονάνος - ΦΩΤΟ 📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Σε αυτή την κατεύθυνση θα στραφούν και οι προσπάθειες μας χωρίς δυστυχώς να έχουμε αρμοδιότητα στον τομέα της μετά νοσοκομειακής φροντίδας που για την χώρα μας παραμένει σε πρωτόλεια επίπεδα
![ΠΑΤΡΑ: Στο κέντρο αποκατάστασης του ΠΠΝΠ ο Χαράλαμπος Μπονάνος - ΦΩΤΟ 📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Οι προτάσεις μας είναι στον δημόσιο διάλογο και οι πιέσεις μας στο ανάλογο υπουργείο θα ενταθούν