Τη Δευτέρα 03 Ιουλίου, ξεκινά ο τελευταίος γύρος πληρωμών του Market Pass για τους δικαιούχους της άυλης ψηφιακής κάρτας. Συγκεκριμένα όπως έχει ήδη ανακοινωθεί οι πληρωμές γίνονται στις άυλες κάρτες κάθε 3 του μήνα μέχρι και τον Ιούλιο.
Σημειώνεται πως όσοι επέλεξαν κατάθεση σε λογαριασμό έχουν πληρωθεί όλο το ποσό και δεν έχουν κάτι άλλο να περιμένουν.
Πού χρησιμοποιείται η κάρτα
Η άυλη ψηφιακή κάρτα του Market Pass χρησιμοποιείται σε POS σε:
Παντοπωλεία
Σουπερμάρκετ
Κρεοπωλεία
Καταστήματα ζαχαροπλαστικής
Καταστήματα γαλακτοκομικών προϊόντων
Αρτοποιεία
Διάφορα καταστήματα τροφίμων.
Τέλος, υπενθυμίζεται πως οι ψηφιακές χρεωστικές κάρτες λήγουν αυτομάτως στις 31/8/2023 και δεν θα είναι δυνατή η πραγματοποίηση συναλλαγών με αυτές μετά την ημερομηνία αυτή.
![ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ](https://flamis.gr/wp-content/uploads/2024/07/Olympia-Odos-300x250_NEW_03.gif)