Super League 2: Χωρίς νικητή το Παναχαϊκή – Καλαμάτα (1-1)

Ημερομηνία:

Από έναν βαθμό πήραν η Παναχαϊκή και η Καλαμάτα. Σε ένα ανοιχτό παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες, οι δύο ομάδες έμειναν στην ισοπαλία με το τελικό 1-1 να δίνει από έναν βαθμό στην καθεμία. Η Καλαμάτα ήταν αυτή που προηγήθηκε με το… καλησπέρα.

Ο Μπαράλες έδωσε κεφάλι στο σκορ στους φιλοξενούμενους μόλις στο 2ο λεπτό, με τον έμπειρο φορ να κερδίζει τους πάντες στον αέρα και να σημειώνει το 1-0 με κεφαλιά «ψαράκι».

Οι Πατρινοί ανέβασαν την απόδοση τους και αφού απείλησαν την Καλαμάτα αρκετές φορές, έφτασαν τελικά στο γκολ της ισοφάρισης. Ο Ντε Τομάς σημείωσε το 1-1 από τα έντεκα βήματα, ισοφαρίζοντας για τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Μπάρετ, Μπαξεβάνος (60′ λ.τ Τραορέ), Ζαμόρα, Μασούρας, Ζέκοφ, Νάστος (68′ λ.τ Μούλντερ), Προύντζος, Πετράτος, Ντε Τόμας (76′ Πέρεζ), Πατρινός (76′ Χριστόπουλος).

Καλαμάτα (Τερζής): Κοβάλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Αρίμπας (82′ Κωστούλας), Καρασαλίδης, Κάτσε (62′ λ.τ Κωνσταντινόπουλος), Κοζορώνης, Λόπεζ, Γρίβας (61′ Τάτος), Πασάς, Μπαράλες