Η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του χορευτικού τμήματος του Συλλόγου Λυκουριωτών πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα της οδού Πλάτωνος στην Καλλιθέα, στις 15 Ιανουαρίου.
Μετά από πολύ καιρό, η αίθουσα γέμισε και πάλι από φίλους του συλλόγου αλλά και νέους που αγαπούν το χορό και την παράδοση.
Την πίτα έκοψε ο πρόεδρος και χοροδιδάσκαλος Σωκράτης Μούσιος, αφού ευχαρίστησε τους παρευρισκόμενους για την αγάπη που δείχνουν προς τον σύλλογο και τις δραστηριότητές του.
![Λυκούρια: Το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου έκοψε την πίτα του ΦΩΤΟ 2 ΛΥΚΟΥΡΙΑ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/01/img-137642360e4c756bcc0f9808fa8cb1ab-v-766x1024.jpg)
![Λυκούρια: Το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου έκοψε την πίτα του ΦΩΤΟ 3 ΛΥΚΟΥΡΙΑ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/01/img-20230115-182831-1024x768.jpg)
![Λυκούρια: Το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου έκοψε την πίτα του ΦΩΤΟ 4 ΛΥΚΟΥΡΙΑ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/01/img-20230115-183055-1-scaled.jpg)
![Λυκούρια: Το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου έκοψε την πίτα του ΦΩΤΟ 5 ΛΥΚΟΥΡΙΑ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/01/img-20230115-183206-768x1024.jpg)
![Λυκούρια: Το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου έκοψε την πίτα του ΦΩΤΟ 6 ΛΥΚΟΥΡΙΑ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/01/img-20230115-183757-768x1024.jpg)
![ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ](https://flamis.gr/wp-content/uploads/2024/07/Olympia-Odos-300x250_NEW_03.gif)