Δύο ελικόπτερα και δύο πυροσβεστικά αεροσκάφη επιχειρούσαν από το πρωί για να σβήσουν την φωτιά στην Καλλιθέα Πατρών και την Μέτζαινα, καθώς υπήρχαν εστίες που προκαλούσαν αναζωπυρώσεις. Η εικόνα σήμερα είναι σαφώς πολύ καλύτερη, όμως η καταστροφή είναι μεγάλη και οι κτηνοτρόφοι σε απόγνωση καθώς καταστράφηκαν τα βοσκοτόπια τους. Η ολονύχτια μάχη που έδωσαν οι πυροσβέστες έφερε πάντως το επιθυμητό αποτέλεσμα.
![ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ](https://flamis.gr/wp-content/uploads/2024/07/Olympia-Odos-300x250_NEW_03.gif)