Μπήκε ο Κυριακόπουλος και συμμαζεύτηκε η Σασουόλο απέναντι στη Μίλαν

Mavropoulis
    Ασταμάτητη είναι η Μίλαν στο ιταλικό πρωτάθλημα. Νέο θύμα της έπεσε η Σασουόλο του Γιώργου Κυριακόπουλου. Η Μίλαν κέρδισε με 2-1 στην έδρα της Σασουόλο και παρέμεινε μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας.
    GYMALL
    Ο Γιώργος Κυριακόπουλος είδε το πρώτο ημίχρονο από τον πάγκο, καθώς ο προπονητής του Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι προτίμησε στο αριστερό άκρο της άμυνας τον βραζιλιάνο Ροτζέριο, ο οποίος τα έκανε μαντάρα και έφερε ευθύνη στην αμυντική δυσλειτουργία της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο, όταν και δέχθηκε τα δύο γκολ η Σασουόλο.
    Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Κυριακόπουλος πέρασε στο γήπεδο στη θέση του Ροτζέριο και η Σασουόλο έγινε πιο συμπαγής αμυντικά αλλά και πιο επιθετική. Ωστοσο, το μόνο που κατάφερε η ομάδα του ήταν να μειώσει στο 88′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπερνάρντι. Η Σασουόλο του Κυριακόπουλου βρίσκεται πλέον στην 6η θέση της βαθμολογίας, ενώ η χθεσινή ήττα ήταν μόλις η δεύτερη σε 13 αγώνες.