flamis.gr
Ενημερωτικό Portal, Πάτρα, Αχαΐα

Ο Διαγόρας λύγισε στην Λευκάδα και ήττα από Τυληκράτη, ισοπαλία για Παναιγιάλειο – ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Δυστυχώς για τον ίδιο αλλά και την Παναχαϊκή η ομάδα του Διαγόρα Βραχναϊκων λύγισε στην Λευκάδα και ηττήθηκε εκτός με 1-0 από  τον πρωτοπόρο Τηλυκράτη για την 14η αγωνιστική της Γ΄ εθνικής και παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Μπιμπισίδης, Παναγιωτόπουλος, Πανταζής, Ντόσης, Τόσκα, Ταΐρης, Πλαστουργός (63΄ Γκέτσι), Περιστέρης (75΄ Τσιότρας), Σιμόνι (90΄ Μπαγκαλιάνης), Κολοβός (63΄ Αζούδης).

Διαγόρας Βραχνεΐκων (Αλέξης Σπηλιόπουλος): Μπαρδάκης, Σταυρόπουλος (86΄ Σακελλαρόπουλος), Σιδέρης, Δημόπουλος, Βλασόπουλος Ν., Αγκαράι, Βλασόπουλος Θ., Αποστολόπουλος, Σκεπετάρης (75΄ Σταθόπουλος), Αλεξανδρής, Καλλιτσουνάκης (75΄ Καραμπούλας).

Από την άλλη  στο Αίγιο καταδικαστικό «Χ» για τον Παναιγιάλειο που έμεινε στο 0-0 με την Αναγέννηση Άρτας  και πλέον χρειάζεται θαύμα για να παραμείνει στη κατηγορία.

Τα σημερινά αποτελέσματα:

Αίας Γαστούνης – Εθνικός Σκουλικάδου 2-0 (2΄, 81΄Παπαχριστόπουλος)

Παναιγιάλειος – Αναγέννηση Άρτας 0-0

Τηλυκράτης Λευκάδας – Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-0 (71΄Αζούδης)

Διαβολίτσι – Ναυπακτιακός Aστέρας 1-0 (45΄Ηλιόπουλος)

ΠΑΟ Βάρδας – Αμβρακικός 3-0 α.α.

Παναχαϊκή – Αχέρων Καναλακίου (αναβλήθηκε)

Ρεπό: Παναγρινιακός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Τηλυκράτης       12          10-1-1   24-6      31

Παναχαϊκή         11          8-1-2     22-7      25

Αχέρων Καν.      11          6-2-3     17-10    20

Διαβολίτσι         11          6-2-3     21-15    20

Ναυπακτιακός  12          5-4-3     16-11    19

Αίας Γαστ.          12          6-1-5     17-13    19

Διαγόρας            12          5-2-5     14-11    17

ΠΑΟ Βάρδας      12          5-2-5     10-10    17

Αναγέννηση Αρτ.            12          4-1-7     11-16    13

Εθνικός Σκουλ.  12          4-1-7     10-17    13

Παναγρινιακός 11          3-3-5     6-9         12

Παναιγιάλειος  12          2-3-7     9-15      9

Αμβρακικός       12          0-1-11   2-39      1

 

Επόμενη (19/1 – 15.00)

Ναυπακτιακός Αστέρας – ΠΑΟ Βάρδας

Αίας Γαστούνης – Τηλυκράτης Λευκάδας

Διαγόρας Βραχνεΐκων – Διαβολίτσι

Αναγέννηση Άρτας – Παναχαϊκή

Παναγρινιακός – Παναιγιάλειος

Αμβρακικός – Αχέρων Καναλακίου 0-3 α.α.

Ρεπό: Εθνικός Σκουλικάδου