Σε τρία περιστατικά ενδοοικογενειακής βίας εκλήθη η αστυνομία της Πάτρας χθες Τρίτη. Και τα τρία αφορούσαν είτε λεκτική βία είτε ακόμη και χειροδικία μεταξύ πρώην συζύγων. Στις δύο περιπτώσεις γυναίκα κάλεσε την Αστυνομία και μάλιστα η πρώτη κλήση έγινε… στις 6 το πρωί! Προφανώς ο πρώην σύζυγος περίμενε έξω από το σπίτι της γυναίκας… όλη τη νύχτα. Η τρίτη περίπτωση αφορούσε καταγγελία άνδρα προς γυναίκα. Ο άνδρας τηλεφώνησε στην Αμεση Δράση και κατήγγειλε την εν διαστάσει σύζυγό του για άσκηση βίας εναντίον του.
![ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ](https://flamis.gr/wp-content/uploads/2024/07/Olympia-Odos-300x250_NEW_03.gif)